GENEL BAKIŞ

Tarihin Duyusuyla Türk Misafirperverliği…

Skalion Hotel & Spa, İstanbul Eski Kent’in kalbindeki Kumkapı’da yer alan 4 yıldızlı bir oteldir. İstanbul’un kalbinin İstanbul’un Avrupa Yakası’nda attığı Kumkapı’da sakin ve huzurlu bir yer olarak ziyaretçilerin kalbini misafirperverlikle çalan, anılarını unutulmaz kılan ve her türlü konfor ve aktivitenin olduğu bir tesis.

Konto Skalion olarak adlandırılan Kumkapı, Bizans döneminde küçük bir iskele anlamına geliyordu.

Kapalı Çarşı yürüyerek 7 dakika uzaklıktadır ve şehrin mistik ve geleneksel bölgelerine kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Beyazıt tramvay istasyonu ve Vezneciler veya Yenikapı metro istasyonu, Sultanahmet, Eminönü, Karaköy, Taksim ve Kabataş gibi şehrin başlıca turistik yerlerine giden tramvay ve metro ile köşe başındadır. Beyazıt tramvay istasyonu, Sultanahmet’e manevi Sultanahmet Camii, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı ve daha birçoğuna ulaşmak için altı dakika içinde götürecek veya 15 dakika içinde Sultanahmet’e kolayca yürüyebilirsiniz. Otel, İstanbul ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na sadece 44 km uzaklıktadır.

Şık ve modern mobilyalarla döşenmiş otelin geniş ve klimalı odalarının tümü ücretsiz Wi-Fi ile donatılmıştır. Çalışma masasında işinizin zirvesinde kalın veya TV’nizin önünde rahatlayın. Ayrı bir oturma odasının keyfini çıkarmak için deniz manzaralı otelin süitlerinden birine rezervasyon yaptırın.

Toplam 200 m² teraslı ve 120 kişi kapasiteli Skalion Roof restoran kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisi sunmaktadır.

Açık büfe olarak sunulan kahvaltı servisimiz iş öğle yemeği ve özel davetleriniz için de tasarlanmıştır.

RESTAURANT

AÇIK BÜFE

SPA & SAĞLIK

10:00 ile 20:00 ARASI

TOPLANTI SALONU

120 KİŞİLİK